کاربرد کلید های اتوماتیک در صنعت برق


یکی از مهم ترین کنترل ها در صنعت برق کلید های اتوماتیک برای کنترل جریان در مدارهای برقی می باشد ، که استفاده از آنها یک ضرورت مهم در جلو گیری از حوادث می باشد 


کابل های تخصصی در برق ،کنترل ، ابزار دقیق

کابل های تخصصی در برق ،کنترل ، ابزار دقیق

یکی  از  مهمترین  اجزای  اتصال  دهند  ارتباط  بین  انواع  کلیدها  و  دستگاه  های  دیگر کنترل  در  صنعت  برق  و  ملزمات  کنترلی  و  ابزار  دقیق  کابل  های  ارتباطی  بین  انها  میباشد.  که  برای  این  منظور  هر  کدام  باید  مراحل استاندارهای  تخصصی  خاصی  را  در  فراییدهای  مختلف  طی  نمایند.که  به  همین  دلیل  به  آنها  کابل  های  تخصصی  می  گویند.  که  شامل کابل های برق , کنترل , و ابزار دقیق می باشد که به شرح کاریری آنها در صنایع مختلف خواهیم پرداخت و تفاوت های انها را بطور کامل مشخص خواهیم نمود . تا کاربران محترم بتوانند با توجه به نیار خود و شرایط کاری مورد نیاز خود را انتخاب نمایند .

کلید های مینیاتوری و کاربرد آنها

کلید های مینیاتوری و کاربرد آنها

در صنعت برق برای قطع و وصل کردن جریان برق یا اتصال از دستگاهی استفاده می کنند که اصطلاحا به ان کلید یا جدا کنند قطع یا وصل جریان برق می گویند و این کلید ها بر مبنای نوع مصرفی که مورد نیاز با توجه به نوع کاربری آن و جریان و ولتاژ عبوری از آن به شکل ها و تنوع بسیار در صنعت برق موجود و با پیشرفت تکنولوژی روز به روز به تعداد و تنوع آنها اضافه میگردد که یکی از وظیفه های مهندسین و تکنسین های برق با توجه به شرایط مصرف مشخص کردن نوع آنها به توجه به رعایت قوانین استاندارهای  تعریف شده و مقرون به صرفه بودن از نظر هزینه برای مصارف مصرف کننده ها در مکان های مختلف می باشد . تنوع ها در صنعت از کلیدهای ساده معمولی کلیدهای فیوز دار ،، کلید های گردان ، کلیدهای اتوماتیک قابل قطع زیر بار ، کلید های مغناطیسی  مانند کنتاکتور ها و رله های مختلف ساده و الکترونیک که این روز ها نوع آوری در آن بسیار زیاد می باشد که به شکالی جای گزین نوع قدیمی می شود ، کلید های کشویی ،، سکسونرها و شکل ها نوع های بسیار مختلف که هر روز از طرف سازندگان گوناگون این محصولات عرضه می شود و هر زمان شاهد نوع آوری در این صنعت می باشیم .

نویسنده  به  مدت  سی  پنج  سال  در  پروژهای  مختلف  صنعتی  مانند  صنایع  نفت  پترشیمی  و  برق  ابزاردقیق  و  صنایع  کنترلی  و  اتوماسیون  صنعتی  بعنوان  مدیر  و مدیر  پروژهای  مختلف  با دیگر همکاران همکاری داشته  و  در زمینه های ذکر شده فوق دارای تجربه و دانش های تخصصی و کاربری فراوان می باشد که سعی می شود آنها را در مقالات و نوشته های مشخص  کوتاه و مفید در اختیار کاربران محترم بگذاریم.
وبلاگ,مقالات مختلف تخصصی در صنایع برق، کنترل , ابزار دقیق ، پنوماتیک واتوماسیون صنعتی اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
بایگانی نوشته‌ها