انواع حسگر های رنگ , سنسور ها , چشم های نوری , کد رنگ


بخش اول حسگر های رنگ : امروزه حسگر هایی که قابلیت تشخیص رنگ را دارا باشند, کاربرد فراوانی در صنایع مختلف دارند و مصرف آنها نیز رو به افزایش است این گونه حسگر ها بسته به نوع ساختمان و کاربرد به دو گروه عمده تقسیم می شوند . 

حسگرهای تشخیص علائم رنگی : ( Clorour Mark Sensor)در بسیاری از ماشین الات همچون بسته بندی , پرکن , برش , دوخت , و .... برای تشخیص موقعیت محصول از علامت هایی استفاده می گردد که تعیین کننده مقاطع برش , دوخت یاپرس می باشد  . این گونه علامت های رنگی توسط کارخانجات تولید کننده مواد اولیه در فواصل مختلف به روی کاغذ - سلفون -نایلون چاپ می گردند . ----.......ادامه دارد 

ساختمان داخلی حسگر های تشخیص علائم رنگی : گیرنده حسگر نسبت به انرژی طیف منعکس شده از روی سطح علامت مورد نظر حساس بوده و می توان آن را جهت رنگ های مختلف تنظیم نمود .

جهت تنظیم رنگ , علامت موردنظر در زیر حسگر قرار گرفته و با چرخاندن پتانسیومتر روی حسگر , رنگ دلخواه تنظیم می گردد . در این حالت خروجی حسگر وصل می شود و با قرار گیری رنگ تنظیمی در مقابل حسگر , خروجی نیز مجددا وصل می گردد . در مدل های جدیدتر قابلیت ویژه ای برای تنظیم رنگ وجود دارد که به واسطه آن می توان با فشردن یک دکمه رنگ دلخواه را به حافظه حسگر منتقل نمود ودر اصل رنگ مورد نظر به حسگر آموزش داد . به این نوع حسگر ها Touch to teach' گفته می شود . در این مدل امکان تنظیم آستانه تحریک نیز وجود دارد و توسط آن می توان میزان قبول یا رد یک رنگ را به راحتی تنظیم نمود .

سرعت قطع و وصل حسگر های تشخیص علایم رنگی معمولا بالا میباشد.

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:

کنتراست سنسور دیجیتالی سوکت دار سه سیم ( ابعاد 80*45*25) مدل ACT200

0 1,450,000 تومان
{{model.rate}} رای ناکافی

کنتراست سنسور ACT 200 : کنتراست سنسور دیجیتال با سرعت نمونه برداری 15000 نمونه در ثانیه, حداکثر سرعت خروجی 1200 بسته در دقیقه , تشخیص اتوماتیک نوع اتصال بار از نوع NPN/PNP , خرجی ترانزیستور NPN/PNP با حد اکثر جریان 150 میلی آمپر به ابعاد 25*45*84 میلی متر . جنس بدنه ABS , کابل 2متر سوکت خور از نوع DCON9 ( سه سیمه با رنگهای استاندارد ) محافظت در برابر اتصال معکوس تغذیه و اتصال کوتاه خروجی به تغذیه مثبت و منفی . برای  راهنمایی در نصب و رانداری : و همچنین نحوه تنظیم دستگاه و بر قراری تایمر و در مدار قرار دادن آن به بخش نحویه کاری دستگاه در پایین بخش دیگر مراجعه فرمایید .


دسته‌بندی