محصولات کاکن (KACON ) کره جنوبی

اتوماسیون جنوب نماینده توزیع و فروش محصولات برند  کاکن ( KACON) در شیراز استان فارس وجنوب ایران می باشد ، این کمپانی کره ای سازنده طیف بزرگی از لوازم برقی و لوازم کنترل و اتوماسیون صنعتی می باشد کیفیت محصولات بسیار عالی و از نظر طراحی و ظرافت بی نظیر می باشد ، 

توضیحات

رله کاکن دو کنتاکت مدل K706-2PLT-220VAC ساخت کره جنوبی و با ولتاژ بوبین 220 ولت DC می‌باشد. این رله با 8 پایه دارای دو کنتاکت NO/NCمی‌باشد. حداکثر جریان قابل‌تحمل کنتاکت های این رله در ولتاژ 220 ولت برابر 10 آمپر است. 

ویژگی‌های رله کاکن 220 ولت تک کنتاکت K706-2PLT-220VAC

رله K706-2PLT-220VDC همان‌طور که گفته شد دارای ولتاژ بوبین 220 ولت DC است. توان ظاهری بوبین این رله 1.7 ولت آمپر می‌باشد. در کنتاکت های این رله از آلیاژ نقره برای رسانایی بهتر کنتاکت ها استفاده‌شده است. حداکثر جریان عبوری از کنتاکت های این رله برابر 10 آمپر در ولتاژ 220 ولت AC می‌باشد. مدت‌زمان برق‌دار شدن بوبین تا وصل شدن کنتاکت‌ها و ایجاد خروجی 20 میلی‌ثانیه است. عمر مکانیکی این رله یعنی تعداد دفعاتی که کنتاکت های یک رله بدون بار (بدون عبور جریان) می‌تواند قطع و وصل گردد 10000000 دفعه و تعداد دفعاتی که کنتاکت های یک رله با بار (عبور جریان) می‌تواند قطع و وصل گردد 100000 دفعه می‌باشد. از دیگر ویژگی‌های این رله می‌توان به مقاومت در برابر ارتعاشات و شوک‌های وارد بر رله اشاره کرد؛ بنابراین می‌توان این رله را در دستگاه‌هایی که دارای ارتعاشات زیادی هستند با خیال آسوده استفاده کرد. دمای کارکرد این رله از 55~40- درجه سانتی‌گراد می‌باشد و می‌توان این رله را در مکان‌هایی با رطوبت 85~35 درصد استفاده کرد.

بررسی طراحی و شکل ظاهری رله K706-2PLT-220VAC

این رله با طراحی خوبی که دارد دارای ظاهری زیبا می‌باشد. بدنه شیشه‌ای این رله باعث پیدا بودن نحوه عملکرد و زمان عملکرد این رله در مدارات می‌باشد. بوبین و کنتاکت های این رله بر روی پایه‌ی مشکی‌رنگ با استحکام بالا قرارگرفته است تا هنگام ورود و خروج رله از سوکت، به بوبین و کنتاکت ها آسیبی وارد نشود. از دیگر نکاتی که در طراحی خوب این رله رعایت شده است می‌توان به وجود کلید تست دستی جهت صحت عملکرد رله و تست خروجی رله به‌صورت دستی جهت سهولت در عیب‌یابی مدارات اشاره کرد. به‌طورکلی می‌توان گفت علاوه بر کیفیت بالای این رله، نقش ظاهر زیبای آن در محبوبیت و استفاده بالای این رله در ایران بی‌تأثیر نبوده است. 

در انتخاب یک رله به چه نکاتی باید توجه کرد؟

  • مقدار ولتاژ و جریان قابل‌تحمل کنتاکت ها
  • مقدار ولتاژ و جریان بوبین رله
  • تعداد کنتاکت ها موردنیاز
  • شکل ظاهری رله

 ابعاد و اندازه رله K706-2PLT-220VaC

در رله‌ها اندازه رله و پایه‌های آن جهت جایگزین کردن رله با رله دیگر و یا حتی برای انتخاب اندازه و طراحی تابلو بسیار مهم است. ازاین‌جهت اندازه رله K706-2PLT-220VaC به‌صورت زیر می‌باشد:

تفاوت بین رله و کنتاکتور :

تفاوت بین رله و کنتاکتور در این است که کنتاکتور با برقدار شدن بوبین ۳ فاز ( وردی و خروجی ) به یکدیگر وصل شده به مثال یک کلید تک پل
ولی در رله ها هماننده کلید تبدیل در برق ساختمان است که کنتاکت آنها قطع و وصل نمیشود و در هنگام تحریک بوبین رله کنتاکت ها قطع و یا وصل می شود .
و تفاوت دیگر بین رله و کنتاکتور در میزان جریان ( آمپر ) است که این مقدار در رله ها ۱۰ آمپر است ولی در کنتاکتور از ۹ آمپر به بالا تولید می شود.

 

مهمترین ویژگی های رله کاکن کره  جنوبی مدل KACON K707-3PL-220VAC :

– نوع رله : شیشه ای
– کاربرد : جهت قطع و وصل مدار
– ولتاژ بوبین : ۲۲۰VAC
– تعداد پایه : ۱۱ پایه
– نوع اتصال : سوکتی
– حداکثر جریان رله : ۱۰ آمپر
– دمای کاری : ۳۵- ~ ۵۵+ درجه شانتی گراد
– رطوبت کاری : ۳۵ ~ ۸۵ درصد
– وزن : ۳۳ گرم
– دارای اهرم تست و نمایشگر LED
– ساخت شرکت : KACON
– ساخت کشور : کره جنوبی